CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO we WŁOCŁAWKU

ul. Nowomiejska 25, 87-800 Włocławek
telefon: 54 232 99 50, telefon/fax: 54 232 99 57, e-mail: sekretariat@ckziu.wloclawek.pl

„ARTYSTA - PRAKTYK, czyli moje umiejętności zawodowe”

W dniu 10.02.2016 r. o godz. 9.30 przy ul. Nowomiejskiej 25 odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu pt: „ARTYSTA - PRAKTYK, czyli moje umiejętności zawodowe” zorganizowany przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego we Włocławku. Uroczystość poprowadziła Masłowska Marlena- koordynator konkursu, kierownik szkolenia praktycznego w CKZiU.

Konkurs „Artysta - praktyk, czyli moje umiejętności zawodowe”, to kolejny konkurs, który organizuje Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego we Włocławku w ramach przedsięwzięcia  „Innowacyjna szkoła zawodowa na rynku pracy”.

Konkurs skierowany był do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych Gminy i Miasta Włocławek. W konkursie udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Samochodowych i Zespołu Szkół Budowlanych.

Celem konkursu było pomysłowe i kreatywne zaprezentowanie swoich umiejętności zawodowych. Młodzież przekazała na konkurs najróżniejsze  prace konkursowe , dzięki czemu komisja miała ciężki orzech do zgryzienia, by wyłonić zwycięzców dzisiejszego konkursu.

- Muszę stwierdzić, że wyobraźnia, pomysłowość i zdolności praktyczne laureatów konkursu zasługują na ogromne wyrazy uznania. Wśród prac znalazł się samochód Fiat Seicento  przerobiony na samochód bajkowy, filmy, domek klejony z zapałek, wiersze, plakaty, prezentacje multimedialne - mówi Marlena Masłowska, koordynator konkursu.

Komisja konkursu podczas oceny prac konkursowych brała pod uwagę pomysłowość, kreatywność, wyobraźnię, spójność pracy z tematem i umiejętności zawodowe, które uczniowie zaprezentowali podczas wykonywania swoich prac.

Werdykt Komisji:

I MIEJSCE - Bartłomiej Proszkiewicz , Zespół Szkół Samochodowych we Włocławku, klasa 3 TSA, Technik pojazdów samochodowych.

Uczeń zaprezentował samochód Seicento, który przerobił na samochód bajkowy.

II MIEJSCE - Paulina Pawłowska, Zespół Szkół Budowlanych we Włocławku, klasa II TA, Technik budownictwa.

Uczennica wykonała domek z zapałek.

III MIEJSCE – Anita Mazurek, Zespół Szkół Technicznych we Włocławku, klasa I TOR, Technik organizacji reklamy.

Uczennica nagrała film pt.: „ Świat rzeczywisty, a świat reklamy”.

Aktorka występująca w filmie to również uczennica Zespołu Szkół Technicznych - Natalia Bednarek.

Podczas realizacji przedsięwzięcia „ Innowacyjna szkoła zawodowa na rynku pracy”  będziemy realizować kolejne konkursy i spotkania, na które serdecznie zapraszamy.

Już 16.02.2016 roku rusza kolejny konkurs pt.: „Moja wymarzona praca”, do udziału którego serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ