CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO we WŁOCŁAWKU

ul. Nowomiejska 25, 87-800 Włocławek
telefon: 54 232 99 50, telefon/fax: 54 232 99 57, e-mail: sekretariat@ckziu.wloclawek.pl

Kronika wydarzeń

Gminny projekt opieki nad zabytkami miasta Włocławek

 

W dniu 30 listopada 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych, którzy odbywają praktyczną naukę zawodu w Centrum Kształcenia Praktycznego, wzięli udział w kolejnej edycji projektu opieki nad zabytkowymi i opuszczonymi grobami na włocławskim Cmentarzu Komunalnym.

Młodzież posprzątała i zapaliła znicze na grobach m. in. Witolda Lubinkowskiego, Stefana Szabłowskiego, Adama Zaparta oraz  grobowiec rodziny Mokrzyckich.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


 

Słuchacz CKZiU wygrał wyjazd do Brukseli

Przedstawiamy relację Pana Tadeusza Rucińskiego, tegorocznego absolwenta I Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w CKZiU we Włocławku z wyjazdu do Brukseli, który był nagrodą w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej, zorganizowanym w kwietniu 2018r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu z inicjatywy Pana Tadeusza Zwiefki, europosła, patrona konkursu.

Nasz słuchacz został jednym z laureatów tego konkursu, wybranym spośród około tysiąca uczestników.

Podczas wyjazdu do Brukseli  w dniach 26 – 30 września 2018r. słuchacz miał możliwość zapoznania się z bliska jak wygląda praca w Parlamencie Europejskim. O pracy europosła opowiedział uczestnikom wycieczki Pan Tadeusz Zwiefka. Słuchacz zwiedził ponadto najbardziej znane i zabytkowe miejsca w Brukseli i Antwerpii.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


 

Słuchacze CKZiU wygrali wyjazd do Brukseli!

Już po raz szósty słuchacze centrów kształcenia ustawicznego zmierzyli się w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej, zorganizowanym w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu. W tym roku po raz pierwszy rywalizacja miała zasięg wojewódzki – wśród uczestników znaleźli się słuchacze z placówek z Grudziądza, Inowrocławia, Torunia, Włocławka i Żnina. Tradycyjnie już, laureaci pojadą do Brukseli na zaproszenie Pana Tadeusza Zwiefki, europosła, patrona konkursu.

Spośród około tysiąca uczestników do ostatniego etapu zmagań zakwalifikowało się 10 osób. Finaliści spotkali się 28 kwietnia 2018r. w Toruniu, gdzie przedstawili prezentacje dotyczące wybranych krajów Unii Europejskiej. To one zdecydowały o ostatecznym wyniku.

Wśród laureatów konkursu znalazł się Pan Tadeusz Ruciński, słuchacz I Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w CKZiU we Włocławku. Nasz słuchacz już niebawem podczas 5-dniowego wyjazdu do Brukseli pozna z bliska jak wygląda praca w Parlamencie Europejskim!

Finalistką konkursu została Pani Monika Olszowa, również słuchaczka I Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w CKZiU we Włocławku. Naszych słuchaczy do konkursu przygotowała Pani Ksymena Walczak, nauczyciel języka polskiego. 

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

 

Plakat konkursu

Regulamin konkursu

Dyplomy

Bilet do Brukseli

Galeria zdjęć

 


 

 

CKZiU na Włocławskich Targach Szkół Pracy i Rzemiosła - 2018

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zaprezentowało swoją ofertę edukacyjną podczas Włocławskich Targów Szkół Pracy i Rzemiosła w dniach 5 – 6 kwietnia 2018r. w Hali Mistrzów.

Na naszym stoisku można było zapoznać się z najnowszą ofertą szkół dla dorosłych oraz kwalifikacyjnych kursów zawodowych. Ponadto odwiedzający mogli skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez nauczycieli i słuchaczy CKZiU, w tym masażu i zabiegu pielęgnacyjnego na dłonie. Na naszym stanowisku na odwiedzających czekały też gadżety CKZiU.

 

TELEWIZYJNA RELACJA - KUJAWY.INFO

Zapraszamy do obejrzenia Galerii zdjęć.

 


 

Uroczyste zakończenie nauki Klas Szkoły Policealnej dla Dorosłych

W dniu 26 stycznia 2018r. miało miejsce uroczyste zakończenie nauki klas Szkoły Policealnej dla Dorosłych w zawodach: technik administracji, technik bezpieczeństwa i higieny pracy, technik masażysta.

Absolwenci odebrali świadectwa ukończenia szkoły, a Ci którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce otrzymali także nagrody rzeczowe. 

Była to dla nich ostatnia możliwość spotkania się w murach naszej szkoły z koleżankami i kolegami oraz z opiekunem klasy. Dlatego też nie brakowało wspomnień, wzruszeń, podziękowań oraz dobrych rad i życzeń na przyszłość.

Wszystkim Absolwentom jeszcze raz serdecznie gratulujemy! Doceniamy włożony przez Was wysiłek i zaangażowanie. Dziękujemy, że tworzyliście z nami społeczność szkolną. Życzymy Wam powodzenia w życiu zawodowym i prywatnym.

 

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

KUJAWY.INFO    ZAKOŃCZENIE NAUKI W CKZIU

 


 

Finał Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego pt. „Moje pióro, moja skuwka”

 

W dniu 18 listopada 2017r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego pt. „Moje pióro, moja skuwka”. Finał poprzedzony był etapem szkolnym, między innymi w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego we Włocławku w dniu 7 października 2017r., w którym wzięło udział 87 słuchaczy naszej szkoły. Do finału zakwalifikowali się słuchacze: Magdalena Linosz z klasy IIIC LO, Agnieszka Orlikowska z klasy IIIA LO oraz Dawid Wojciechowski z klasy IIIA LO. Słuchaczy przygotowywała do konkursu Pani Ksymena Walczak, nauczyciel języka polskiego w CKZiU we Włocławku. Pierwszy etap konkursu nosił tytuł „Rodzinne historyjki”. Drugi etap był sporym wyzwaniem dla pięciu drużyn, które spotkały się w toruńskim CKU. W Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym II miejsce na podium zajęła słuchaczka CKZiU we Włocławku, Pani Magdalena Linosz. Gratulujemy!

W załączniku udostępniamy tekst dyktanda pt. „Rzeczy ważne i ważniejsze”, który pisali uczestnicy konkursu w toruńskim CKU. Życzymy ciekawej lektury. 

 

GALERIA ZDJĘĆ

TEKST DYKTANDA

 


 

Uroczyste zakończenie nauki Klas Trzecich Liceum Ogólnokształcącego

 

W dniu 28 kwietnia 2017r. miało miejsce uroczyste zakończenie nauki klas trzecich I Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.  

Absolwenci odebrali świadectwa ukończenia szkoły, a Ci którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce otrzymali także nagrody rzeczowe. 

Była to dla nich ostatnia możliwość spotkania się w murach naszej szkoły z koleżankami i kolegami oraz z opiekunem klasy. Dlatego też nie brakowało wspomnień, wzruszeń, podziękowań oraz dobrych rad i życzeń na przyszłość.

Wszystkim Absolwentom jeszcze raz serdecznie gratulujemy! Doceniamy włożony przez Was wysiłek i zaangażowanie. Dziękujemy, że tworzyliście z nami społeczność szkolną. Życzymy Wam powodzenia w życiu zawodowym i prywatnym.

A już od września zapraszamy do kontynuowania nauki w naszej Szkole.    

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

 


 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

 

Dnia 17 września 2016r. rozpoczęli naukę kolejni Słuchacze Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych oraz Szkoły Policealnej. Zostali powitani przez Grono Pedagogiczne. Z życzeniami powodzenia i sukcesów zaczęli pierwsze zajęcia w murach naszej szkoły.

Wszystkim naszym Słuchaczom życzymy pomyślności w nowym roku szkolnym!

 

Galeria zdjęć