CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO we WŁOCŁAWKU

ul. Nowomiejska 25, 87-800 Włocławek
telefon: 54 232 99 50, telefon/fax: 54 232 99 57, e-mail: sekretariat@ckziu.wloclawek.pl

Spotkania opłatkowe

Grudniowe dni to czas spotkań opłatkowych. 15 grudnia spotkaliśmy się w restauracji „Ratuszowa", by przełamać się opłatkiem, zasiąść do stołu wigilijnego i zaśpiewać wspólnie kolędy. Razem z nami kolędowali Prezydent Miasta Włocławka -  dr Marek Wojtkowski wraz z zastępcą -  dr Barbarą Moraczewską, a także Przewodniczący Rady Miasta - pan Jarosław Chmielewski. Do wigilijnej wieczerzy zasiedli z nami przedstawiciele uczelni włocławskich, instytucji kulturalnych i zaprzyjaźnionych spółek miejskich. Niezmiernie miło było nam gościć przewodniczącą włocławskiego Oddziału Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - panią Halinę Sarnowską. Spędziliśmy to popołudnie w wyjątkowo przyjacielskiej i świątecznej atmosferze, śpiewając kolędy wraz z zespołem wokalnym naszego Uniwersytetu i przegryzając wigilijne przysmaki. A nad nami unosił się najprawdziwszy Duch Bożego Narodzenia... 

„Zawsze, ilekroć się uśmiechasz do swojego brata i wyciągasz do niego rękę – jest Boże Narodzenie” - tymi słowami Matki Teresy przywitała zebranych gości Kinga Twardzik dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego - Wigilia jest bowiem jedynym, niepowtarzalnym wieczorem. Dlatego cieszę się, że znaleźliście Państwo choć trochę czasu w tym gorącym od przygotowań i innych obowiązków okresie przedświątecznym, by zasiąść z nami do uroczystej wieczerzy i kolędowania. By właśnie dziś, tu z nami, wzajemnie tym uśmiechem się obdarzyć i życzyć sobie, by nie gasł on nigdy w naszych sercach, czyniąc nas coraz lepszymi i wspaniałomyślnymi wobec innych. Tym bardziej jest mi miło, że przybycie do kogoś na wigilię jest oznaką sympatii, przyjaźni, życzliwości, wzajemnego szacunku. Zgromadzeni wokół świątecznego stołu, czujemy magię nadchodzących, jedynych w swoim rodzaju ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. Święta bowiem jednoczą ludzi. Najpiękniejszym polskim zwyczajem wigilijnym jest łamanie się opłatkiem. Składamy sobie nawzajem wtedy życzenia, czasem przepraszamy za zło i wyrządzone sobie wzajemnie przykrości.  

 

21 grudnia w auli CKZiU zostało zorganizowane tradycyjne spotkanie opłatkowe dla pracowników pedagogicznych, administracji i obsługi. Życzenia dla wszystkich pracowników złożyła Kinga Twardzik, Dyrektor Centrum.

Pani dyrektor przekazała również życzenia świąteczne od dr Barbary Moraczewskiej, Zastępcy Prezydenta Miasta Włocławek oraz od pana Wojciecha Jaranowskiego, Radnego Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego, Przewodniczącego Międzyzakładowej Organizacji Związkowej  NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Szkolnictwa Wyższego Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej i pani Jolanty Frontczak, Zastępcy Przewodniczącego Międzyzakładowej Organizacji Związkowej  NSZZ Solidarność.

 

W ten przedświąteczny czas bywamy również w gościnie u przyjaciół. Żołnierze ze Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, z którym to nasz Uniwersytet utrzymuje przyjacielskie kontakty, zaprosili nas do siebie na żołnierską wigilię. Pani dyrektor Kinga Twardzik oraz przewodnicząca Zarządu Elżbieta Wesołowska zaniosły świąteczne życzenia od słuchaczy WUTW dla żołnierzy, wśród których są też nasi koledzy - wiceprzewodniczący Zarządu Andrzej Ossowski i sekretarz Stanisław Golasiński. Żołnierska wigilia wyzwoliła w nas poczucie wspólnoty i dostarczyła wielu wzruszeń.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć:

 

Spotkanie opłatkowe WUTW

Wigilia pracowników CKZiU

Żołnierska Wigilia ZŻWP