CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO we WŁOCŁAWKU

ul. Nowomiejska 25, 87-800 Włocławek
telefon: 54 232 99 50, telefon/fax: 54 232 99 57, e-mail: sekretariat@ckziu.wloclawek.pl

Akcja "Szlachetna Paczka"

 

 

Szlachetna Paczka w tym roku połączyła Polaków po raz piętnasty. W naszym mieście Liderem Szlachetnej Paczki była pani Anna Genderka, nauczyciel Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego we Włocławku. W paczkach do potrzebujących rodzin dotarły prezenty, które w pełni odpowiadały ich potrzebom i marzeniom. Wśród nich znalazły się m.in.: żywność, środki czystości, odzież, przybory szkolne, ale też odpowiedzi na szczególne potrzeby rodzin: wózki dla dzieci, meble, sprzęt do rehabilitacji, sprzęt AGD. Najmłodsi pod choinkę otrzymali zabawki.

W naszej Placówce został zorganizowany Magazyn Szlachetnej Paczki, czyli miejsce dowozu paczek przygotowanych przez darczyńców i miejsce spotkań darczyńców z wolontariuszami – mówi Kinga Twardzik, Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego we Włocławku – cieszy mnie, że jako Placówka mogliśmy włączyć się w działania Szlachetnej Paczki. Przez cały weekend wspieraliśmy wolontariuszy w ich pracy.

Hojność włocławskich firm, koszykarzy z drużyny „Anwil” oraz mieszkańców naszego miasta pozwoliła obdarować 38 rodziny. Wysoki próg wejścia – dla wolontariuszy, rodzin i instytucji, firm wpływa na to, że każda osoba angażująca się w projekt staje się ambasadorem paczki w swojej lokalnej społeczności. W pierwszej edycji projektu grupa studentów z duszpasterstwa akademickiego w Krakowie kierowana przez ks. Jacka Stryczka - dziś prezesa Stowarzyszenia Wiosna - obdarowała 30 ubogich rodzin. 
W 2015 roku projekt jest organizowany już w 607 rejonach w całej Polsce. 

 

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ