DZIAŁ MECHANICZNY - PRACOWNIA CNCPracownia CNC o powierzchni 88 m2 jest wyposażona w nowoczesny sprzęt dydaktyczny: dwie obrabiarki CNC (tokarka CNC TL-1 HAAS i frezarka CNC TM–1 HAAS), białą tablicę do pisania, 5 stanowisk komputerowych z oprogramowaniem EGDE CAM, ESPRIT, BRICS CAD i AUTO CAD, rzutnik multimedialny, telewizor, komputer przenośny, 4 symulatory do nauki programowania, gabloty z nowoczesnymi narzędziami firmy SANDVIK oraz makiety i plansze.
Centrum Kształcenia Praktycznego może się poszczycić się Certyfikatem HTEC – Centrum Edukacji Technicznej Haas, który został nadany 4 czerwca 2009 roku, jako czwartej placówce w Polsce. Program HTEC ma za zadanie zapewnienie młodym ludziom możliwości praktycznego szkolenia na najnowszych obrabiarkach CNC i zetknięcie się z najnowszymi technikami produkcji. Dzięki współpracy ze światowymi renomowanymi dostawcami oprogramowania dydaktycznego, graficznego oraz komputerowych systemów projektowania procesów obróbkowych HAAS oferuje pełen zakres szkolenia z „technologii jutra”. Umożliwia zdobycie poszukiwanego na rynku zawodu i otwiera drzwi do kariery. Podnosi kwalifikacje uczniów do rangi uprawnień respektowanych w krajach UE oraz na świecie w ramach obsługi obrabiarek numerycznych. Z tego też powodu w podstawowym wyposażeniu znajdują się dwa najbardziej popularne typy maszyn – frezarki i tokarki.
Nasza placówka przystępując do programu HTEC ma możliwość otrzymywania na bardzo korzystnych warunkach dostępu do najnowszych obrabiarek CNC firmy Haas, szkoleń systemu oprogramowania graficznego CAM KELLER i systemu oprogramowania ESPRIT CAM, a także bezpłatnego otrzymywania symulatorów szkoleniowych oraz wyposażenia pracowni w materiały szkoleniowe i promocyjne.