CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO we WŁOCŁAWKU

ul. Nowomiejska 25, 87-800 Włocławek
telefon: 54 232 99 50, telefon/fax: 54 232 99 57, e-mail: sekretariat@ckziu.wloclawek.pl

Konsultacje Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia

W imieniu Piotra Mazurka Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konsultacjach Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia, która jest organizowana wspólnie z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy uzupełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod następującym adresem: https://strategiadlamlodych5.webankieta.pl/ .

Konsultacje dla województwa kujawsko-pomorskiego odbędą się 27 kwietnia br. od godz. 17:00 do godz. 20:00 poprzez platformę Webex. Link do wydarzenia zostanie przesłany osobom zarejestrowanym na wydarzenie w wyznaczonym terminie.

Ostateczny termin na wypełnienie formularza to poniedziałek (26.04.2021), do godz. 12:00.

Zapraszamy na stronę https://www.gov.pl/dlamlodych, gdzie znajdą Państwo materiały dotyczące konsultacji.

Zachęcam do obserwowania profili Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem na portalach społecznościowych, na których będziemy informować o pracach nad Strategią na rzecz młodego pokolenia.

FB: https://www.facebook.com/RadaDialoguzMlodymPokoleniem/
TT: https://twitter.com/Rada_Dialogu
IG: https://www.instagram.com/rada_dialogu/

 


 

Strategia RP na rzecz Młodego Pokolenia

 

Już 27 kwietnia odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych,

na której wszyscy młodzi ludzie z województwa kujawsko-pomorskiego

otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do

„Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”,

wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

Zapisy przyjmowane będą do 26 kwietnia.

 

Więcej informacji: https://kuratorium.bydgoszcz.uw.gov.pl/main.php?page=10125

 


 

Reklama placówki

 

Zapraszamy do nauki w naszej placówce !

 

 


 

Życzenia Wielkanocne 2021

 


 

Zajęcia z zakresu ergoterapii

W ofercie edukacyjnej naszej Placówki jest kształcenie w Szkole Policealnej w zawodzie terapeuta zajęciowy.  Jednym z elementów kształcenia  praktycznego są zajęcia z zakresu ergoterapii. Ergoterapia jest połączeniem dwóch form: psychoterapii oraz rehabilitacji ruchowej.

Celem tej formy jest aktywizacja  uczestników oraz przywrócenie im samodzielność w codziennych sytuacjach życiowych,  co umożliwi ponowne włączenie ich w funkcjonowanie społeczeństwa. Do najczęściej stosowanych form terapii zajęciowej należą: stolarstwo, garncarstwo, wikliniarstwo, metaloplastyka, krawiectwo, ogrodnictwo, florystyka. Słuchacze klasy pierwszej  na zajęciach z prowadzenie terapii zajęciowej pod nadzorem Pani  Sylwii  Woźnicy uczą się wykorzystywać elementy ergoterapii na zajęciach z podopiecznymi.

  

GALERIA ZDJĘĆ

 


 

Dofinansowanie zakupu komputera dla dziecka z rodziny rolniczej


 

Film edukacyjny dot. COVID-19

 

Szanowni Państwo,

 

Żyjemy w czasach pandemii COVID-19. To moment olbrzymich wyzwań, przed którymi wszyscy stanęliśmy.

 

Fundacja Adamed od ponad sześciu lat działa na rzecz naukowego rozwoju polskiej młodzieży. W obecnej, trudnej sytuacji nie wstrzymaliśmy naszych działań edukacyjnych. Szybko i pewnie reagujemy na zmiany zachodzące w otoczeniu. Dlatego też, aby pomóc polskim uczniom zrozumieć obecną sytuację oraz przybliżyć im zasady zachowania, mające zapobiec rozprzestrzenianiu SARS-CoV-2, przygotowaliśmy specjalny film edukacyjny.

 

Zadbaliśmy, by materiał był zarówno wartościowy, jak i przystępny dla młodych odbiorców. Do współpracy zaprosiliśmy ekspertów w dziedzinie epidemiologii i chorób zakaźnych, m.in. dr hab. n. med. Krzysztofa Tomasiewicza, kierownika Kliniki Chorób Zakaźnych Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie. Film powstał pod honorowym patronatem Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

Film udostępniamy na kanale YouTube programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP – link. Zachęcamy do zaprezentowania go uczniom w trakcie lekcji lub udostępnienia na stronach internetowych i profilach w mediach społecznościowych Państwa szkoły. Jednocześnie zapraszamy do zapoznania się z bogatą bazą materiałów edukacyjnych, dostępnych na stronie www.adamedsmartup.pl. Wśród nich znajdą Państwo m.in. projekty eksperymentów i filmy popularnonaukowe, które mogą być wykorzystane na zajęciach z uczniami.

 

Z wyrazami szacunku,
Martyna Strupczewska,
Kierownik programu ADAMED SmartUP
 

Solidarnie dla transplantacji

 

Szanowni Państwo,

 

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej, realizowanego ze środków Ministerstwa Zdrowia, Fabryka Komunikacji Społecznej realizuje kampanię edukacyjno-informacyjną pod hasłem Solidarnie dla transplantacji . Głównym celem kampanii jest budowanie aprobującej postawy społecznej wobec medycyny transplantologicznej oraz idei dawstwa.

 

Jednym z elementów kampanii są działania edukacyjne w formie opracowanych pakietów edukacyjnych, mające na celu zwiększenie społecznego poparcia dawstwa narządów, tkanek i komórek do przeszczepienia. Materiały są adresowane do nauczycieli, a także do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.

 

Materiały zostały opracowane przez profesjonalistów z dziedziny transplantologii przy konsultacji z ekspertami ds. metodyki. Umożliwiają realizację zajęć edukacyjnych według wybranego scenariusza lekcji. Przygotowana formuła prezentacji Power Point sprawdzi się zarówno podczas lekcji w klasie szkolnej jak i zajęć prowadzonych online.

 

Serdecznie zapraszamy do korzystania z materiałów. Proszę kliknąć >> tutaj << , aby przejść do strony z pakietem materiałów dla nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych

 

Jedynie poprzez podejmowanie wspólnych inicjatyw jesteśmy w stanie wpłynąć na zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat leczenia przeszczepami.

 

Z wyrazami szacunku,

Ireneusz Stankiewicz i Paweł Prochenko

 


 

BUDŻET OBYWATELSKI

 

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W BUDŻECIE OBYWATELSKIM?

Zgłaszając projekty i głosując w ramach Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego można doprowadzić do realizacji projektów, mających realny wpływ na nasze życie.

 

Zachęcamy do głosowania na PROJEKT NR 41

„Nowomiejska bez barier”

 

Projekt zakłada budowę chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż odcinka ul. Nowomiejskiej. Zadanie to umożliwi poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami. Nowa infrastruktura drogowa dostosowana do obowiązujących norm będzie codziennie użytkowana przez wielu mieszkańców miasta. Projekt będzie miał wpływ na bezpieczeństwo osób poruszających się, a przede wszystkim przeciwdziała wykluczeniu osobom niepełnosprawnym ruchowo poprzez likwidacje barier architektonicznych.

 


 

KOMUNIKAT WOMP

 

Monika Szafrańska
Inspektor ds. administracyjnych

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy
87-800 Włocławek
ul. Wyszyńskiego 21
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.54 413-69-18
www.womp.wloclawek.pl

 


 

ANUCZANIE ZDALNE – ZMIANA PLANU!

 

Zgodnie z Rozporządzeniem M i n i s t r a   E d u k a c j i  N ar o d o w e j z dnia 16 października 2020r. ulega zmianie organizacja zajęć edukacyjnych.

Proszę zapoznać się ze zmianami planu dla szkół w formie stacjonarnej i zaocznej.

 

 


 

NAUCZANIE ZDALNE !

Zgodnie w wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej  od 17 października 2020r. w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym z wyłączeniem zajęć praktycznych. Zajęcia teoretyczne będą prowadzone na platformie Moodle (zjazd 17-18 październik) oraz stopniowo przejdziemy na aplikację Teams.  Zajęcia teoretyczne  na platformie będą prowadzone zgodnie z harmonogramem zajęć.

Zajęcia praktyczne dla szkoły branżowej i szkół policealnych bez zmian w pracowniach zawodowych. Wszystkich słuchaczy prosimy o regularne logowanie się i aktywny udział w zajęciach. W przypadku problemów z logowaniem lub braku dostępu do platformy należy kontaktować się drogą elektroniczną z administratorem -  adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie z sekretariatem szkoły lub z wychowawcami klas.