CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO we WŁOCŁAWKU

ul. Nowomiejska 25, 87-800 Włocławek
telefon: 54 232 99 50, telefon/fax: 54 232 99 57, e-mail: sekretariat@ckziu.wloclawek.pl

Dofinansowanie zakupu komputera dla dziecka z rodziny rolniczej


 

Film edukacyjny dot. COVID-19

 

Szanowni Państwo,

 

Żyjemy w czasach pandemii COVID-19. To moment olbrzymich wyzwań, przed którymi wszyscy stanęliśmy.

 

Fundacja Adamed od ponad sześciu lat działa na rzecz naukowego rozwoju polskiej młodzieży. W obecnej, trudnej sytuacji nie wstrzymaliśmy naszych działań edukacyjnych. Szybko i pewnie reagujemy na zmiany zachodzące w otoczeniu. Dlatego też, aby pomóc polskim uczniom zrozumieć obecną sytuację oraz przybliżyć im zasady zachowania, mające zapobiec rozprzestrzenianiu SARS-CoV-2, przygotowaliśmy specjalny film edukacyjny.

 

Zadbaliśmy, by materiał był zarówno wartościowy, jak i przystępny dla młodych odbiorców. Do współpracy zaprosiliśmy ekspertów w dziedzinie epidemiologii i chorób zakaźnych, m.in. dr hab. n. med. Krzysztofa Tomasiewicza, kierownika Kliniki Chorób Zakaźnych Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie. Film powstał pod honorowym patronatem Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

Film udostępniamy na kanale YouTube programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP – link. Zachęcamy do zaprezentowania go uczniom w trakcie lekcji lub udostępnienia na stronach internetowych i profilach w mediach społecznościowych Państwa szkoły. Jednocześnie zapraszamy do zapoznania się z bogatą bazą materiałów edukacyjnych, dostępnych na stronie www.adamedsmartup.pl. Wśród nich znajdą Państwo m.in. projekty eksperymentów i filmy popularnonaukowe, które mogą być wykorzystane na zajęciach z uczniami.

 

Z wyrazami szacunku,
Martyna Strupczewska,
Kierownik programu ADAMED SmartUP
 

Solidarnie dla transplantacji

 

Szanowni Państwo,

 

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej, realizowanego ze środków Ministerstwa Zdrowia, Fabryka Komunikacji Społecznej realizuje kampanię edukacyjno-informacyjną pod hasłem Solidarnie dla transplantacji . Głównym celem kampanii jest budowanie aprobującej postawy społecznej wobec medycyny transplantologicznej oraz idei dawstwa.

 

Jednym z elementów kampanii są działania edukacyjne w formie opracowanych pakietów edukacyjnych, mające na celu zwiększenie społecznego poparcia dawstwa narządów, tkanek i komórek do przeszczepienia. Materiały są adresowane do nauczycieli, a także do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.

 

Materiały zostały opracowane przez profesjonalistów z dziedziny transplantologii przy konsultacji z ekspertami ds. metodyki. Umożliwiają realizację zajęć edukacyjnych według wybranego scenariusza lekcji. Przygotowana formuła prezentacji Power Point sprawdzi się zarówno podczas lekcji w klasie szkolnej jak i zajęć prowadzonych online.

 

Serdecznie zapraszamy do korzystania z materiałów. Proszę kliknąć >> tutaj << , aby przejść do strony z pakietem materiałów dla nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych

 

Jedynie poprzez podejmowanie wspólnych inicjatyw jesteśmy w stanie wpłynąć na zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat leczenia przeszczepami.

 

Z wyrazami szacunku,

Ireneusz Stankiewicz i Paweł Prochenko

 


 

BUDŻET OBYWATELSKI

 

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W BUDŻECIE OBYWATELSKIM?

Zgłaszając projekty i głosując w ramach Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego można doprowadzić do realizacji projektów, mających realny wpływ na nasze życie.

 

Zachęcamy do głosowania na PROJEKT NR 41

„Nowomiejska bez barier”

 

Projekt zakłada budowę chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż odcinka ul. Nowomiejskiej. Zadanie to umożliwi poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami. Nowa infrastruktura drogowa dostosowana do obowiązujących norm będzie codziennie użytkowana przez wielu mieszkańców miasta. Projekt będzie miał wpływ na bezpieczeństwo osób poruszających się, a przede wszystkim przeciwdziała wykluczeniu osobom niepełnosprawnym ruchowo poprzez likwidacje barier architektonicznych.

 


 

KOMUNIKAT WOMP

 

Monika Szafrańska
Inspektor ds. administracyjnych

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy
87-800 Włocławek
ul. Wyszyńskiego 21
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.54 413-69-18
www.womp.wloclawek.pl

 


 

ANUCZANIE ZDALNE – ZMIANA PLANU!

 

Zgodnie z Rozporządzeniem M i n i s t r a   E d u k a c j i  N ar o d o w e j z dnia 16 października 2020r. ulega zmianie organizacja zajęć edukacyjnych.

Proszę zapoznać się ze zmianami planu dla szkół w formie stacjonarnej i zaocznej.

 

 


 

NAUCZANIE ZDALNE !

Zgodnie w wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej  od 17 października 2020r. w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym z wyłączeniem zajęć praktycznych. Zajęcia teoretyczne będą prowadzone na platformie Moodle (zjazd 17-18 październik) oraz stopniowo przejdziemy na aplikację Teams.  Zajęcia teoretyczne  na platformie będą prowadzone zgodnie z harmonogramem zajęć.

Zajęcia praktyczne dla szkoły branżowej i szkół policealnych bez zmian w pracowniach zawodowych. Wszystkich słuchaczy prosimy o regularne logowanie się i aktywny udział w zajęciach. W przypadku problemów z logowaniem lub braku dostępu do platformy należy kontaktować się drogą elektroniczną z administratorem -  adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie z sekretariatem szkoły lub z wychowawcami klas.

 


 

KOMUNIKAT dla absolwentów

 

UWAGA !!  

 

 

Absolwenci Szkoły Policealnej Nr 4 z roku szkolnego 2019/2020 – opiekun medyczny

certyfikaty, dyplomy oraz suplementy będą do odbioru w sekretariacie szkoły

 

od dnia 19 października 2020r.

 

 

po uprzednim kontakcie telefonicznym  i ustaleniu dnia oraz godziny odbioru.

 

 


 

Platforma zdalnego nauczania

 

 

Zapraszamy uczniów Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Policealnej nr 4

oraz uczniów Praktycznego Dokształcania w Zawodach

do nauki na platformie zdalnej 

 

PLATFORMA ZDALNA

 


 

Szkolenie dla pracowników CKZiU.

 

19 października 2020r o godzinie 15:45 odbędzie się szkolenie z zakresu korzystania w pracy zdalnej z oprogramowania Microsoft Teams.

Oprogramowanie Microsoft Teams to usługa internetowa oparta na chmurze zawierająca zestaw narzędzi i usług służących współpracy zespołowej. Usługa łączy funkcjonalność z innymi produktami Microsoftu, takimi jak Microsoft Office oraz Skype. Wspomaga prowadzenie lekcji, pracę w chmurze, obsługę programów multimedialnych. 

20 października w godzinach 9:00-11:00 w pracowni komputerowej przy ulicy Nowomiejskiej 25 Pan Sławek Szymański poprowadzi część warsztatową dla nauczycieli Szkół dla Dorosłych.

 


 

Rada Pedagogiczna

 

Rada Pedagogiczna w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego we Włocławku

odbędzie się w dniu 31.08.2020 r. o godzinie 10:00

w budynku Centrum Kształcenia Zawodowego przy ulicy Ogniowej 2.

 


 

Kacperkowy Challange

 

Pracownicy włocławskiej oświaty włączają się do pomocy w walce o życie Kacperka.

 

 

 

Zdrowie każdego ucznia jest dla nas najważniejsze i dlatego organizujemy w dn. 11.08.2020 roku o godzinie 13:30 na boisku SP nr 5 przy ulicy Winieckiej 46 „Kacperkowy Challange”, na który serdecznie zapraszamy.

 

Chcesz wspomóc – zajrzyj

https://www.siepomaga.pl/kacper-teszner